Kompletny przewodnik po wyborze wysokiej jakości oczyszczacza powietrzaWysokiej jakości oczyszczacze powietrza stają się coraz popularniejsze. Z ich pomocą możemy w miarę procentować stan naszego ukochanego domu lub mieszkania. Przy ich pomocy bagienny, wilgotny powietrze zostaje oczyszczone, a także odpowiednio nawilżone i uwilgotnione – dzięki temu można zapobiec rozwojowi zarazków czy grzybów oraz przedostaniu się do naszych pomieszczeń szkodliwych substancji, które mogłyby tam wystąpić. Czytaj dalej i dowiedz się więcej o tym, jaki oczyszczacz powietrza najlepiej będzie pasował Twoim potrzebom oraz co warto wziąć pod uwagę przy jego doborze.

Co powinniśmy wziąć pod uwagę przy wyborze oczyszczacza powietrza?

Jeśli już zdecydowaliśmy się na zakup oczyszczacza powietrza, to warto zastanowić się, jaki parametr prędkości obrotowej nam najlepiej odpowiada. Dobra wiadomość jest taka, że nie musimy się nad tym nadziwiać długo. Wszystko to zależy od tego, ile osób zamieszkuje w naszym domu. Prędkość obrotowa oczyszczacza powietrza powinna być odpowiednio ustawiona, aby filtr miał czas na wyparowanie wszystkich zanieczyszczeń. Jedna osoba może oczekiwać, że osiągnie stan czystości po 60 sekund, a dwie osoby wystarczy 10 sekund, a cztery osoby – użytkownik nie powinien chciać, aby się pracował dłużej niż 5 sekund. Jeśli zastanawiamy się nad zakupem oczyszczacza, to warto zwrócić uwagę, czy ma on zamontowany specjalny filtr do czyszczenia. Jeśli nie, to nie należy od niego rezygnować, bo wtedy często trzeba go wymieniać.

Jak wybrać odpowiedni oczyszczacz powietrza?

Kolejnym ważnym parametrem, przy którym warto się zatrzymać przy wyborze, jest moc urządzenia. Najlepsze będą urządzenia o mocy do 6 kW. Warto też sprawdzić, jaki rodzaj filtrów w nim zastosowano. Jeśli nie jest to wyjątkowo duża ilość mikroorganizmów, to nie ma się czym przejmować. Dla domu z zamkniętymi pomieszczeniami stosuje się filtry mokro lub grawitacyjny, w zależności od sytuacji. Najlepszy będzie jednak grawitacyjny, na którym nie będzie się gromadziło zbyt dużo płynu. Czasami producenci wycinają w nich ślimaki, które są wygodne i łatwe w montażu. Natomiast osoby, które posiadają szkodliwy dla zdrowia pył zawieszający, zalecamy zakup urządzenia z filtrem grawitacyjnym typu HEPASILENT.

O czym pamiętać, decydując się na zakup?

Jeśli wybieramy się na zakup, warto zwrócić dużą uwagę na jakość i klasę sprzętu. Najlepiej, żeby był on certyfikowany przez Instytut Badawczy. Warto również sprawdzić, czy sprzęt jest produkowany w UE. To ważne, gdyż niektóre firmy, które mają swoją siedzibę w Azji, znajdują zastosowanie dotyczące kosztów konwencjonalnych. Jeśli chodzi o sprawdzenie jakości sprzętu, to na rynku jest wystarczająco dużo sprzętów których jakość jest wyższa. Najlepszy sposób, aby pomóc sobie w wyborze, to sprawdzenie opinii o sprzęcie, które można znaleźć w sieci na forach internetowych, z głównych portali branżowych.