Przyszłość kryptowalut - poznaj popularne kryptowalutyRynek kryptowalut ciągle się zmienia, a nowe kryptowaluty i tokeny pojawiają się regularnie. Wiele z nich zniknie lub całkowicie upadnie, ale inne staną się kolejną wielką rzeczą. Ważne jest, aby pozostać wykształconym i aktualnym, aby wiedzieć, na które z nich zwracać uwagę. XRP jest dobrą inwestycją długoterminową, ponieważ jest szeroko stosowany przez banki i instytucje finansowe. ETH jest dobrą inwestycją krótkoterminową, ponieważ jest to druga największa kryptowaluta pod względem pojemności rynkowej i wiele firm z niej korzysta. Bitcoin Cash jest dobrą inwestycją średnioterminową, ponieważ ma niskie opłaty transakcyjne, a jego codzienne wykorzystanie wzrośnie po rozwiązaniu problemów ze skalowalnością. I wreszcie, EOS jest świetną inwestycją krótkoterminową, ponieważ jego uruchomienie głównej sieci zbliża się wkrótce. Po uruchomieniu głównej sieci, będzie dużo aktywności i szumu wokół niej, dzięki czemu jest to świetny czas na inwestycje.

Litecoin

Litecoin to zdecentralizowana, cyfrowa waluta oparta na technologii blockchain. Powstała w 2011 roku jako alternatywa dla Bitcoina i działa przy użyciu oprogramowania open source. Istnienie Litecoina wynika z garści unikalnych cech, a mianowicie ma szybsze tempo generowania bloków, większy limit podaży i używa innego algorytmu do wydobywania. Litecoin ma również inną liczbę monet na blok w porównaniu do Bitcoina (tj. nagrody za blok są większe dla górników Litecoin). Większość różnic między Litecoin i Bitcoin ma związek z ich skalowalnością. Oznacza to, że obie sieci mogą przetwarzać tę samą ilość transakcji na sekundę, ale sposób w jaki to robią różni się. W przypadku Bitcoin, sieć jest ograniczona przez limit wielkości bloku 1MB, co oznacza, że sieć może przetwarzać tylko do 7 transakcji na sekundę (przed opłatami). W przypadku Litecoin, pojemność sieci nie jest tak ograniczona przez limit wielkości bloku i może przetwarzać więcej transakcji na sekundę.

Ripple

Token XRP firmy Ripple służy do przekazywania pieniędzy między dwiema stronami, w dowolnym miejscu na świecie i w dowolnej walucie, w tym dolarach amerykańskich, chińskich juanach, japońskich jenach, euro i innych. Podczas gdy inne kryptowaluty skupiają się na własnych blockchainach, Ripple buduje globalną sieć banków i instytucji finansowych, aby korzystać z ich blockchaina. Token XRP służy do przenoszenia wartości między różnymi walutami i do nowych instytucji finansowych dołączających do sieci. Aby korzystać z blockchaina, instytucje, które posiadają już środki w innych walutach, muszą je najpierw zamienić na XRP przed ich wysłaniem. Blockchain firmy Ripple służy do zakończenia i śledzenia transakcji pomiędzy dwoma stronami; środki pozostają w swojej oryginalnej walucie i są po prostu śledzone przez blockchain. Sieć Ripple jest wykorzystywana głównie przez banki i instytucje finansowe do transferów pieniężnych i płatności transgranicznych.

EOS

EOS to oparta na blockchainie zdecentralizowana platforma lub sieć, która umożliwia rozwój zdecentralizowanych aplikacji (dApps). Dzięki EOS deweloperzy mogą budować własne zdecentralizowane aplikacje, które mogą skalować się do milionów użytkowników poprzez hosting swoich aplikacji w sieci EOS. Blockchain EOS wykorzystuje mechanizm konsensusu, który jest podobny do delegowanego dowodu stawki (DPoS), co umożliwia zdecentralizowanej sieci wysoką skalowalność, unikanie centralizacji i zapewnienie, że sieć pozostaje niezawodna, wydajna i bezpieczna. Tokeny EOS są wykorzystywane jako płatności za korzystanie z sieci oraz za decyzje zarządcze podejmowane przez posiadaczy tokenów. EOS ma szeroki zakres zastosowań, w tym zdecentralizowane aplikacje, emisję i handel tokenami oraz zarządzanie tokenami.

Stellar Lumens

Stellar to zdecentralizowana sieć, która umożliwia szybką i łatwą wymianę różnych walut i aktywów, w tym walut fiat (np. USD, GBP, itp.), kryptowalut (np. Bitcoin, Ether, itp.) i innych. Podobnie jak Ripple, sieć Stellar skupia się na bankach i innych instytucjach finansowych, które chcą korzystać z technologii blockchain. Stellar Lumens (XLM) to token używany do płacenia za transakcje i operacje sieciowe w sieci Stellar. Stellar Lumens jest używany jako waluta pośrednicząca podczas transferu innych aktywów, takich jak Bitcoin, między dwoma różnymi stronami. Transakcja polega na tym, że obie strony wysyłają swoje aktywa do umowy (często nazywanej "kotwicą") w sieci Stellar, gdzie środki są wymieniane i zapisywane na konto obu stron. Strona otrzymująca następnie konwertuje swoje fundusze z powrotem na swoje pożądane aktywa.

Wraz z większą liczbą osób używających kryptowalut jako formy płatności, prawdopodobnie więcej firm będzie akceptować te tokeny za towary i usługi. Na dodatek więcej osób zacznie inwestować w kryptowaluty jako długoterminową okazję inwestycyjną, co spowoduje wzrost ich ceny. Możemy również oczekiwać, że więcej rządów będzie regulować kryptowaluty i tokeny, ponieważ branża nadal się rozwija, co prawdopodobnie wpłynie na sposób, w jaki ludzie je wykorzystują. Ogólnie jednak, kryptowaluty i tokeny będą nadal rosły w popularności i adopcji na całym świecie, dlatego powinieneś mieć na nie oko.