Sadzenie - przewodnik po sadzeniu i utrzymaniu zielonego ogroduChcesz wyhodować coś nowego lub ożywić swoją własną zieloną przestrzeń? Przy zapewnieniu odpowiednich warunków i pielęgnacji ogród przydomowy jest idealnym miejscem do wyhodowania wielu roślin z nasion. Niezależnie od tego, czy masz nadzieję, że pewnego dnia będziesz mieć kwitnącą plantację, czy po prostu chcesz mieć trochę kwiatów w domu, sadzenie nasion w domu może przynieść wiele korzyści. Aby rozpocząć uprawę roślin z nasion, trzeba zrozumieć, czym są sadzonki i jak prawidłowo je sadzić. W tym pomocnym przewodniku wyjaśniono wszystko, co trzeba wiedzieć o sadzeniu sadzonek w domu.

Jak sadzić i pielęgnować sadzonki w domu

Nasiona warzyw najczęściej znajdują się w strąkach lub małych paczuszkach i nie wymagają żadnych specjalnych zabiegów przed wysadzeniem. Nasiona kwiatów znajdują się zwykle w kopertach i mogą być przechowywane nawet przez pięć lat bez utraty żywotności, jeśli są odpowiednio przechowywane. Nasiona ziół zwykle znajdują się w małych torebkach i muszą być przechowywane w chłodnym miejscu (około 60 stopni Fahrenheita), aby zachować żywotność. Po określeniu rodzaju sadzonki należy Wskazówki dotyczące udanego sadzenia i uprawy:

  • Sadzonki można wyhodować z nasion lub sadzonek.
  • Sadzonki najlepiej sadzić wiosną, gdy gleba jest wilgotna i niezamarznięta.
  • Aby przygotować miejsce do sadzenia, należy usunąć chwasty i resztki roślin oraz dodać warstwę kompostu lub obornika, aby zwiększyć poziom składników odżywczych.
  • Sadzenie roślin zbyt blisko siebie nie zapewni roślinom wystarczającej ilości miejsca do wzrostu, natomiast sadzenie zbyt daleko od siebie może spowodować ich przepełnienie. Dobrą zasadą jest sadzenie sadzonek w odległości 12 cali od siebie, a w rzędach 18 cali od siebie.
  • Ważne jest, aby nowe rośliny były dobrze podlewane, aby mogły prawidłowo się ukorzenić. Jeśli gleba wokół nich jest sucha i proszkowata, można poznać, że są spragnione.

przygotować podłoże, w którym ma zostać zasadzona - pojemnik z ziemią lub mieszanką doniczkową. Aby zapewnić dodatkowe wsparcie i zatrzymanie wilgoci, warto wcześniej dodać nawóz, środek poprawiający właściwości gleby lub kompost. Na koniec, przed posadzeniem rośliny, należy ją dokładnie podlać, aby nawilżyć glebę lub podłoże.

Gdzie kupić nowe sadzonki i nasiona

Jeśli zakładasz nowy ogród, doskonałym miejscem do zakupu sadzonek są centra szkółkarskie. Można tam znaleźć wiele różnych odmian roślin i nie trzeba się martwić o samodzielne sadzenie z nasion. Jeśli jednak masz już ogród i chcesz wyhodować coś nowego, będziesz musiał kupić nasiona konkretnej rośliny w centrum ogrodniczym lub w Internecie. Sadzenie sadzonek to świetny sposób na wyhodowanie roślin z nasion w przydomowym ogrodzie. Można wybierać spośród popularnych rodzajów sadzonek, takich jak odmiany warzyw, kwiatów i ziół. Przy zapewnieniu odpowiednich warunków i pielęgnacji można wyhodować wiele różnych rodzajów roślin z nasion w przydomowym ogródku! Aby zasadzić sadzonkę w domu, trzeba najpierw określić, jakiego rodzaju jest to materiał siewny.