ABC pożyczki pod zastaw samochodu Zazwyczaj gdy potrzebujemy większej gotówki myślimy o pożyczkach w banku, jednakże ilość potrzebnych formalności, lub zbyt niska zdolność kredytowa, zniechęcają nas lub nie pozwalają na zaciągniecie potrzebnej kwoty. Tutaj z pomocą może nam przyjść alternatywa kredytu hipotecznego, czyli pożyczka pod zastaw auta. Gdzie należy się zgłosić, a także hakiem warunki musimy spełnić, o tym w dalszej części artykułu.

Czym jest pożyczka pod zastaw samochodu?

Wiele firm pożyczkowych w alternatywie pożyczki w lombardzie, specjalizują się w pożyczaniu pieniędzy zabezpieczonych samochodem. Zabezpieczeniem dla pożyczenia dużej kwoty przez pożyczkodawcę będzie przewłaszczenie samochodu.

Przywłaszczenie polega na tym, że samochód, pod który zaciągnięta jest pożyczka w części lub połowie staje się własnością pożyczkodawcy. Krótko mówiąc, nie będziemy już właścicielem a współwłaścicielem samochodu.

Kiedy skończymy spłacać kredyt, wtedy dostaniemy odpowiednie dokumenty aby na stać się jedynymi właścicielami samochodu. Warto wspomnieć, że pożyczając pieniądze pod zastaw samochodu w instytucji parabankowej nadal możemy z niego korzystać, a nie tak jak w przypadku pożyczki w lombardzie.

Dla kogo pożyczka z zastawem?

Tak naprawdę pożyczka jest dla każdego, bowiem wymagania przy takich pożyczkach nie są wygórowane. O pożyczkę z zastawem mogą ubiegać się nawet osoby ze wpisami w BIK czy KRD. Aby otrzymać pożyczkę należy:

  • Mieć aktualny dowód osobisty,
  • Dowód rejestracyjny samochodu,
  • Aktualne ubezpieczenie OC.

Gdy wnioskujemy o wysoką kwotę, parabanki oczekują aut, które mają mniej niż 10-12 lat, a także mogą wymagać także polisy AC.

Gdzie uzyskać pożyczkę pod zastaw auta?

Pożyczki pod zastaw auta są bardzo podobne do zaciąganych chwilówek. Różnią się jedynie tym, że pożyczkobiorca będzie potrzebował informacji odnośnie naszego samochodu, a także aktualnej dokumentacji pojazdu, który ma być brany pod uwagę przy pożyczce. Wnioski o pożyczki możemy, znaleźć w internecie. 

Możemy składać wniosek online https://autokapital.pl lub zdecydować się na spotkanie z pracownikiem instytucji parabankowej. Podobnie jak w chwilówkach w trudnym dla nas okresie warto zwrócić się do pożyczkobiorcy o wydłużenie czasu spłaty, lub zmniejszenie raty aby nie stracić samochodu. Pamiętajmy, że przy takiej pożyczce konieczna będzie także wizyta w wydziale komunikacji odpowiedniej dla naszego zamieszkania. Po pozytywnym rozpatrzeniu wniosków, a także dostarczeniu przez nas dokumentów gotówka, o jaką wnioskowaliśmy powinna trafić na nasze konto w ciągu dwóch dni.